Історія СЗДО №6 від минулого до сьогодення
Наш дошкільний заклад – це маленький дитячий садок, щонайменше, 6 груп, де затишно і добре дітям, їх батькам, педагогам. В минулому – це дитячий садок № 16 міського відділу освіти м. Шостки, а нині: санаторний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 6 управління освіти Шосткинської міської ради, який відкрився у 1963 році в живописному куточку міста поряд з парком Свободи. На той час це був один дошкільний заклад міста, який фінансувався з місцевого бюджету. Першою завідувачкою закладу дошкільної освіти була Степанюк Майя Олександрівна.
До складу педагогічного колективу увійшли Пророк Олена Трохимівна, Костюк Марія Карпівна, Ничепоренко Нонна Тимофіївна, Сорока Віра Петрівна, Анищенко Валентина Миколаївна, Золотарьова Юлія Аркадіївна, Савіна Тетяна Костянтинівна, Столярова Інна Олександрівна, Орлова Маргарита Михайлівна. Музичне виховання дітей здійснювали музичні керівники Сомова Олена Іванівна, Сальник Віра Юріївна.
Здоров’ям дітей опікувалися старші медичні сестри Мартиненко Євдокія Григорівна, Стяжкіна Віра Іванівна. Життєдіяльність дитячого садка забезпечували завгосп Скрипка Єфросинія Степанівна, шеф – кухар Жукова Ніна Петрівна, помічники кухаря Клименко Марія Іванівна, Єфремова Надія Данилівна, праля Мосьпан Ганна Петрівна, няні Точило Віра Іллівна, Хаба Олександра Іванівна, Максименко Євдокія Тітовна, Лях Марія Олександрівна, Ольховик Катерина Григорівна, Деденок Уляна Леонтіївна, Кудояр Лідія Євдокимівна, Карнаш Пелагея Гаврилівна.
Робота колективу була направлена на благоустрій, озеленення території, створення відповідних умов для перебування дітей, якісну підготовку їх до навчання в школі.
З 1967 року в дитячому садку відкриваються дві санаторні групи для дітей з малими та загасаючими проявами туберкульозної інфекції. Ці групи працюють в цілодобовому режимі, діти отримують посилене 4-х разове харчування, збагачене білком, який містить всі необхідні дитячому організму амінокислоти.
Діти знаходяться під наглядом лікаря – фтизіатра, який здійснює планове обстеження та спостереження за ними. Зважаючи на те, що в місті збільшилась кількість дитячого населення з проявами туберкульозної інфекції, починаючи з 1996 року щороку відкривається додатково по одній санаторній групі, а з 1999 року дитячий садок стає закладом санаторного типу. |
Велику увагу проведенню лікувально–оздоровчих заходів, направлених на попередження розвитку локального туберкульозу у дітей, інфікованих туберкульозом та тих, які знаходяться в осередках туберкульозної інфекції, приділяли лікарі–фтизіатри: Сіміна А.І., Бойко О.Г., Гончар Т.О. та старші медичні сестри Чорна О.М., Отрошок Л.І., Федорова Л. Б., а з 1988 року і по сьогоднішній день – Заєць О.О. Саме вони здійснювали курс хіміопрофілактичного лікування дітей, щоденно контролюючи стан їхнього здоров’я.
Дошкільний навчальний заклад очолювали завідувачки:
Степанюк Майя Олександрівна (1963 р. – 1966 р.) |
Марченко Ольга Михайлівна (1966 р. – 1971р.) |
|
Скомороха Олександра Іванівна (1971р. – 1986 р.) |
Корж Алла Дмитрівна (1986 р. – 1993 р.) |
|
Кірєєва Тамара Михайлівна (1993 р. – 1995 р.) |
Єрко Олена Петрівна (1995 р. – по 2020р.)
|
Бойко Тетяна Іванівна
(2020 р. – по сьогодні)
Під керівництвом завідуючої Скоморохи О.І. робота колективу була направлена на втілення новітніх, на той час, форм оздоровчої роботи з дітьми: ходьба по „сольових доріжках”, вологе обтирання, контрастне обливання стоп ніг в зимовий період, обливання всього тіла в літній період, ходьба босоніж по траві, доріжці здоров’я, полоскання горла „морською водою”, точковий масаж.
Для покращення роботи з фізичного виховання був побудований і обладнаний спортивний майданчик. Сон дітей в літній період проводився в облаштованих павільйонах.
З метою покращення навчально-виховної роботи з екологічного виховання була збудована теплиця, де діти мали змогу вирощувати овочі та квіти.
Велика увага приділялась морально-етичному вихованню дошкільнят, прищепленню любові до рідного міста, рідного краю. За цим напрямком колектив поглиблено працював впродовж багатьох років. Досвід роботи вихователя - методиста Ткач О.І. з теми „Виховання у дітей любові до рідного краю” був узагальнений і рекомендований для впровадження вихователями в роботі з дітьми.
З приходом до керівництва дитячим садком Корж А. Д. значна увага приділяється покращенню матеріально – технічної бази: були придбані нові дитячі меблі, фізкультурне обладнання; проведений капітальний ремонт харчоблоку, ізольовані спальні від групових кімнат, відновлена робота теплиці.
Колектив ЗДО пишається своїми ветеранами: педагогами Пророк О.Т., Марченко О.М., Анищенко В.М., Гончаренко О.М., Моцаценко Т.С., Великожон Н.О., Киреєвою Т. М., Гришковою В. Ф., Андрос Т. І.; помічниками вихователів Цьомкою Г.М., Єфремовою Н.Д., Іванченко Н. О. Майже вся їх професійна діяльність пройшла в стінах дитячого садка.
Нинішній колектив санаторного закладу дошкільної освіти № 6, який очолює Бойко Т.І., нараховує 27 осіб, з них – 13 педагогічні працівники. Освітній рівень педагогів СЗДО – один з найвищих серед педагогічних колективів міста: 11 з них мають вищу освіту, 2 – середню спеціальну.
Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників складає:
спеціаліст вищої категорії - 1 особа
спеціаліст I категорії – 7 осіб
спеціаліст – 3 осіб
В своїй роботі педагогічний колектив СЗДО № 6 керується основними положеннями Державної національної програми „Освіта. Україна 21 століття”; Закону України „Про дошкільну освіту”; Конституції України; Базового компонента дошкільної освіти в Україні; Конвенції про права дитини; Закону України „Про охорону дитинства”. |
Методична робота спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості кожної дитини; збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я; розвиток творчих здібностей; набуття дітьми життєвої компетентності.
Цю роботу сьогодні проводять досвідчені, висококваліфіковані педагоги Кулага Т.Є., Сарамок Т. Л., Макуха Н.В., Більковець Н.В., Зайцева Л.В., Шкатула Н.А., Коржавіна О. В. та молоді спеціалісти: Коротка Т. О., Карпеко М.А. спільно з вихователем – методистом: Борман Л.І. Вони є активними учасниками різноманітних міських заходів: виставок, конкурсів, методичних об’єднань, семінарів, фестивалів.
Дидактичні ігри та посібники вихователів Кирєєвої Т.М., Гришкової В.Ф., Ткач О.І., Кулаги Т.Є., Бойко Т.І., Макухи Н.В., Коржавіної О.В., Шкатули Н.А., Андрос Т.І., неодноразово визнавались серед кращих на міських виставках розвиваючих ігор для дітей дошкільного віку. |
Педагоги СЗДО неодноразово брали участь в міських професійних конкурсах „Вихователь року”, „Моє краще заняття”, де вихователі: Гришкова В.Ф., Бойко Т.І., Андрос Т.І. стали їх переможцями. Також вихователь Бойко Т.І. стала лауреатом обласного конкурсу «Золоте серце» у номінації «Вихователь дошкільного закладу» (2008 р.). Вихователі Коротка Т.О. та Бойко Т.І. - активні учасники щорічного міського «Фестивалю інноваційних занять». Вони отримали сертифікати професійної майстерності.
Гришкова В.Ф. |
Бойко Т.І. |
Андрос Т.І. |
Коротка Т.О. |
Досвід роботи педагогів СЗДО неодноразово висвітлювався на сторінках фахових видань та обласних виставках педагогічних надбань.
Заклад дошкільної освіти з 1998 року працює за фізкультурно-оздоровчим напрямком, тому робота з фізичного розвитку малят, охорони та зміцнення їх здоров’я є пріоритетною. Її організовує і проводить вихователь з фізичної культури Коржавіна О.В., яка впроваджує в свою роботу новітні педагогічні технології, використовує інноваційні підходи до організації та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів. |
Велику увагу педагог приділяє використанню нестандартного фізкультурного обладнання, що викликає у дітей інтерес до занять з фізкультури, підвищує їх рухову активність.
В дошкільному закладі напрацьований досвід з організації та проведення Днів здоров’я, фізкультурних свят та розваг.
Про результативність роботи з фізичного виховання свідчать стабільні виступи команди ЗДО у щорічній міській спартакіаді з легкої атлетики серед дошкільних навчальних закладів міста „Веселі старти”, яка неодноразово була призером, а її учасники – переможцями та призерами в особистому заліку; також перемога СЗДО в обласному огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання (2009 р.).
Складовою частиною фізкультурно-оздоровчої роботи є збереження та зміцнення психічного здоров’я дошкільнят. На це спрямована робота практичного психолога Вітер-Єкименко Т.В., яка розпочала свою діяльність в СЗДО з жовтня 2001 року. |
Основними напрямками її роботи є:
- підвищення психологічної освіти педагогів та батьків;
- профілактично - корекційна робота з дітьми та батьками;
- здійснення психологічного вивчення та діагностична робота з дітьми, педагогами та батьками.
Малюк створений для щастя і радості. Йому для цього виділене дитинство, коли ним мають опікуватися люблячі і розумні дорослі. Найяскравіші спогади дитинства пов’язані у багатьох із нас з дитячими святами. |
Саме такі враження залишаються у наших малят та їх батьків від музичних занять, свят та розваг, які проводить професіонал своєї справи, музичний керівник Гречко Л.В. Ось уже багато років працює вона над розвитком музичних та естетичних здібностей дітей в різних видах музичної діяльності. Результатом її роботи є те, що багато дітей – випускників продовжують свою музичну освіту в школах та навчальних закладах різного рівня акредитації, а деякі з них обрали професію музичного керівника та вчителя музики.
Дошкільний навчальний заклад – це складний механізм, злагоджена робота якого залежить від тісної співпраці педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.
Колектив СЗДО № 6 з впевненістю дивиться у майбутнє, знаходиться в пошуку найбільш ефективних інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку. За результатами атестаційної експертизи регіональною експертною радою по ліцензуванню та атестації закладів освіти Сумської області у грудні 2007 року дошкільному закладу був встановлений достатній рівень освітньої діяльності.
Колектив санаторного закладу дошкільної освіти № 6 (2003 р.)
Дитячий садок майбутнього... Яким він буде, ніхто не знає. Але нам дуже хотілося б, щоб це був світ дитинства, любові, дружби, взаєморозуміння.