Поезія – це музика душі. Вона входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати і збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак.
Згідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати Всесвітній день поезії(World Poetry Day). Основна ідея цього свята полягає у збереженні зникаючих мов, розвитку літературного жанру, поширенні поетичного руху в усьому світі.
В Україні Всесвітній день поезії відзначають на державному рівні. У літературних музеях проходять лекції, що піднімають тему поетичної спадщини і сучасних ідей. У бібліотеках проводять презентації літературних новинок. У засобах масової інформації публікують вірші найбільш талановитих майстрів художнього слова, розкриваючи перед читацькою аудиторією нові тенденції у розвитку поезії.
Наш дитячий садок не став виключенням і з радістю долучився до прекрасного. Так, дошкільники, протягом дня, слухали поетичні рядки у виконанні вихователів та відомих акторів у аудіозаписах, самі з задоволенням декламували свої улюблені вірші, віршували та добирали рими, вчили нові віршовані твори, грали в літературні ігри. Діти середньої Б групи залюбки перетворились на маленьких казкарів і склали літературну казку за віршем Г. Химича «Вербові котики». Малюки середньої А групи поринули у творчу фантазію «Малюємо вірш». Вихованці старшої А групи працювали у розмальовках до казки І.Франка «Лис Микита», а, після знайомства із міфічним символом поезії - Пегасом, увічнили його в акварельних малюнках . Змістовні та цікаві заняття пройшло у старшій А групі «Українські поети ХІХ-ХХ ст.» (Кролевецька І.В.), середній А «Поети для дітей» (Коржавіна О.В.), середній Б «Чарівний світ поезії» (Ткач О.І.). Шкатула Н.А., вихователь старшої А групи запропонувала батькам провести вдома вечір сімейних поетичних читань.