Калинка

На групі працюють

Image

Кулага Тетяна Єгорівна

Вихователь. Спеціаліст I категорії.

Працює у д/з з 1986 р.

Педагогічне кредо:

"Справжній педагог повинен любити те, чому навчає і любити тих, кого навчає"

Image

Аврамкіна Надія Михайлівна

Помічник вихователя.

Працює у д/з з 1986 р.

Наш девіз:

Ми в нашій групі – велика родина,

Мова і пісня у нас – солов’їна!

Завжди чекає свою дітвору

Група «Калинка» у дитсадку!

Image

Ткач Ольга Іванівна

Вихователь. Спеціаліст I категорії.

Працює у д/з з 1979 р.

Педагогічне кредо:

«Дитина — це дзеркало виховання.Як у краплі води відбивається сонце, так і у дітях відображається моральна чистота матері і батька»

ВІК ДІТЕЙ: Cередній вік (4-5 років)

В ГРУПІ ВИХОВУЄТЬСЯ: 17 малюків віком від 4 до 5 років (хлопчиків-9, дівчаток -8)

ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ:

-Ткач Ольга Іванівна впроваджує у роботі з дітьми інноваційну технологію "Палички Кюізенера" 

Джордж Кюізенер- бельгійський педагог,автор унікальної методики.
Для розвитку у дітей математичних здібностей він розробив універсальний набір »Кольорові числа». Це набір кольорових паличок для лічби, які ще називають «числа в кольорі»,кольоровими паличками»,кольоровими лінієчками». Палички призначені для занять з дітьми від 1 до 7 років.
Вони є багатофункціональним математичним посібником, який дозволяє «через руки» дитини формувати різні поняття числової послідовності складу числа, відношень « більше- менше», «між», «довше- коротше», «вище- нижче» і багато іншого.
У наборі містяться чотиригранні палички 10 різних кольорів і довжини від 1 до 10см. Одна паличка позначає певне число. Чим довша паличка, тим більше числове значення вона виражає.
Палички Кюізенера сприяють розвитку:
- дитячої творчості;
- фантазії і уяви;
- пізнавальної активності;
- пізнавальної активності;
- наочно- дієвого мислення;
- комбінаторних і конструкторських здібностей.
Ігрові вправи :
Килимок»;
-« Знайди дім для палички»;
- «Кольорові сходинки»;
-« Килимок для королеви жовтих паличок»;
- «Потяг»;
-« Будиночок»;
- « Корабель».
Завдання для дітей на перших етапах гри:
1. Викласти палички, чергуючи за кольором.
2. Знайти всі брусочки,що довші за білі,але кортші за помаранчеві.

3. Конструювати об’єкти за схемою.

4. Провести вимірювання довгою паличкою предмети навколо.
5. Розкласти за довжиною ( драбинку) , починаючи з найменшого брусочка і закінчуючи - найбільшим.

Переваги методики. Універсальність. Багатофункціональність. Доступність. Прості і зрозумілі дітям завдання сприймаються як гра.

 viber 2021 03 05 17 22 39

 

 viber 2021 03 05 17 18 42

 

 -Кулага Тетяна Єгорівна впроваджує у роботі з дітьми інноваційну

технологію "Мнемотехніка"

Використання технології мнемотехніки в роботі з дітьми дошкільного віку.

К.Д. Ушинський писав :Учіть дитину яких- небудь невідомих їй п’яти слів - вона буде довго і марно мучитись, а звяжіть двадцять таких слів з картинками, і вона їх засвоїть на льоту».
Оскільки у дітей дошкільного віку пам'ять має мимовільний характер , тобто краще запам’ятовуються предмети, події, явища, близькі до життєвого досвіду дитини, з якими вона вступає у взаємодію,доцільно в цьому віці починати використовувати мнемотехніку.
Мнемотехніка – це система різних прийомів, які полегшують запам’ятовування і збільшують обсяг памяті шляхом утворення додаткових зорових асоціацій, що дозволяють організувати навчальний процес у вигляді гри. Мнемотехніка допомагає розвивати зорову і слухову пам'ять; асоціативне мислення, зорову і слухову увагу:уяву;зв’язне мовлення; словниковий запас. Розпочала роботу з найпростіших мнемо доріжок для описування предметів. Також використовую мнемо таблиці під час розучування віршів. Діти із задоволенням їх вивчають та декламують.

  viber 2021 03 12 11 33 08 viber 2021 03 12 11 33 18

 

Період чотирьох-п’яти років життя дитини є важливим моментом у становленні її як людини. На цьому етапі визначаються майбутні «контури» дорослої людини. Дії психіки дитини все більше набуває ознак усвідомлених цілеспрямованих дій. Малюк дедалі активніше керує ними, роблячи їх довільними, а отже, більш усвідомленими. Цікавість та ініціативність дитини в цей час її життя досягають своїх «пікових» показників.

Це період закладання фундаментальних наріжних «підмурків» особистості (це форма існування психіки людини, яка становить цілісність, здатну до саморозвитку, самовизначення, свідомої предметної діяльності і саморегуляції та має свій унікальний і неповторний внутрішній світ). Саме в цей період життя стають «готовими до дії в повному обсязі»: мислення, почуття та уява людини. Починається оптимальна робота психомоторики (механізм дій і засоби їх здійснення) та енергопотенціалу (величина нашої здатності до дії (прагматичної, пізнавальної, розумової, моральної, естетичної, тобто творчої) людини.

Соціальний та емоційний розвиток

Три роки і шість місяців: може чекати реалізації свого бажання потягом чотирьох п’яти хвилин, виявляє тимчасову прихильність до одного з товаришів чи подруг.

Чотири роки: пишається своїми досягненнями, може вигадувати деякі успіхи, оскільки в цей час домінує розвиток уяви, розв’язує конфлікт з товаришами шляхом переговорів, зміни учасників або переконання.

Чотири роки і шість місяців: демонструє самовпевненість і рішучість під час виконання завдань, розповідає про нещодавні успіхи і події; хоче перебувати в товаристві інших людей, обережно використовує речі, що належать іншим людям, припиняє невідповідну поведінку після першого нагадування.

П’ять років: має кількох друзів, можливо, одного особливого друга чи подругу, хвалить, підтримує іншу дитину або допомагає їй.

Уміння гратися і брати участь у груповій діяльності

Три роки і шість місяців: чергується з товаришами за найменшого втручання вчителя, працює з іншими дітьми протягом десяти хвилин, будує складні споруди з кубиків та інших предметів, дотримується трьох правил поведінки в групі, самостійно прибирає іграшки, грається з двома-трьома дітьми протягом п’ятнадцяти хвилин.

Чотири роки: виконує прості доручення, грає у прості настільні ігри за сторонньої допомоги, рольові ігри наближені до реальності, увага приділяється дрібним деталям, часу, місцю тощо, кооперується в іграх з іншими дітьми, дотримуючись правил і не сварячись.

Чотири роки і шість місяців: дає словесні вказівки під час ігор, чергується у грі без втручання дорослих, грає певні ролі в уявних іграх з іншими малятами.

П’ять років: бере участь в іграх з розподілом ролей і прийняттям групових рішень, виконує якийсь хатній обов’язок після нагадування, активно грається з іншими дітьми.

Фізичний розвиток (розвиток моторики великих і малих рухів)

Чотири роки: стоїть на опорній нозі протягом десяти секунд, проходить півтора метра вперед, ставлячи ступні впритул модна до одної, щоб пальці торкалися п’ят, переступає назад, ставлячи ступні впритул одна до одної, щоб пальці торкалися п’ят, підстрибує, спускається сходами, ставлячи ноги через сходинку, підстрибує на двох ногах на місці і просувається вперед, підбігає галопом, стрибає вперед десять разів, стрибає назад один раз, виконує переворот уперед, виконує скоординований удар ногою по м’ячу, замахуючись ногою і відводячи назад руку, обома руками ловить м’яча, кинутого з відстані півтора метра, кидає однією рукою маленького м’ячика особі, що стоїть за 1,2-1,5 метра від неї; будує башти з одинадцяти кубиків, вміє користуватися олівцем, зубною щіткою, малює зрозумілі малюнки на теми, важливі для дитини, робить відповідні рухи пальцями і руками під час ігор із жестикуляцією, розстібає ґудзики, зав’язує шнурки, малює (копіює) квадрат, малює деякі букви.

П’ять років: стоїть на другій (не опорній) нозі протягом десяти секунд, ходить по розмічених лініях уперед, назад і вбік, стрибає назад два рази без затримки, долає відстань два метри, підстрибуючи на одній нозі, робить два (або більше) скоординованих кроки перед ударом ногою по м’ячу, ловить тенісного м’яча обома руками, кидає м’яч з поворотом тіла і кроком уперед, уміє стрибати на одній нозі на місці і просуваючись вперед, ходити на носках, ловити предмети кистями рук, кидає рухом кисті і ротацією тулуба, самостійно гойдається, має чітко визначений пріоритет у використанні рук (правша, лівша), пише (вимальовує друкованими літерами) своє ім’я, будує башти з двадцяти кубиків, розфарбовує контурні малюнки, правильно тримає олівець великим, вказівним та середнім пальцем, малює людей із зображенням волосся та носа, малює (копіює) прямокутники і трикутники, вирізає з паперу пості фігури.

Навички самообслуговування

Чотири роки: знімає светра, одягається без допомоги, робить спроби зав’язати черевики, контролює всі природні потреби і самостійно йде до туалету, чистить зуби під наглядом, за потреби витирає носа.

П’ять-шість років: зав’язує черевики, самостійно одягається, прикриває рукою рота під час кашлю або чхання, чистить зуби без сторонньої допомоги.

Комунікативні вміння (вміння говорити і розуміти сказане)

Три роки і шість місяців: ставить запитання, що починаються з «хто», «що», «чому» для одержання інформації на основі подій власного життя, починає розуміти поняття послідовності і кінця, називає підборіддя, пальці, коліна, шию, нігті, називає червоний і синій кольори, мова дитини зрозуміла для незнайомих людей, хоча в ній ще є деякі помилки.

Чотири роки: розуміє деякі сполучники, визначає знайомі іменники, ставить запитання, що починається з «коли» і «як», питає про значення слів, виконує три не пов’язані між собою вказівки, діючи в правильній послідовності, вказує на груди, п’яти, щиколотки, щелепи, називає зелений, жовтий, оранжевий і пурпуровий кольори, розуміє вищі ступені, як-от: великий, більший, найбільший, розуміє послідовність подій, про які розповідають, використовує минулий час дієслів, прислівника.

Чотири роки і шість місяців: може визначити розбіжності між предметами, може визначити схожі риси об’єктів, називає так частини тіла, як груди, п’яти, щиколотки, щелепи; називає коричневий, чорний, рожевий, білий і сірий кольори, використовує неправильні форми іменника і дієслова, демонструє різні способи використання мови: для надання й одержання інформації, висловлення думок та поглядів тощо.

П’ять років: використовує речення з п’яв слів, бере участь у діалогах, не намагаючись перетворити їх у монологи, використовує слова «вчора» і «завтра», відповідає на телефонні дзвінки, запам’ятовує і передає прості повідомлення, може повторити речення з дев’яти, десяти слів, уміє скласти розповідь за картинкою, відрізняє казки від реальних історій, мова плавна, розбірлива (у частини дітей зберігається неправильна артикуляція деяких звуків, зазвичай відповідає на одне із запитань під час 10-15 хвилинного групового заняття).

Пізнавальний розвиток

Три роки і шість місяців: називає колір червоних і синіх предметів, коли на них указують, розуміє поняття: високий/низький, товстий/худий, довгий/короткий, розуміє поняття «більше/менше»; знає, в якій частині дня проводять ті чи інші регулярні заняття; сортує предмети за кольорами, формою або розміром; знає свій вік; називає пари предметів, що використовуються разом, наприклад: «З чим використовується чашка?» Відповідь: «З блюдцем (глечиком)».

Чотири роки: вказує на коричневі, чорні, рожеві, сірі предмети, коли просять це зробити; називає колір зелених, жовтих і пурпурних предметів, коли на них указують; розрізняє трикутники, прямокутники і ромби; називає кола і квадрати, коли на них указують; розуміє поняття: швидко/повільно, багато/мало, товстий/тонкий, широкий/вузький; розуміє поняття напрямку: вгору/вниз, уперед/назад, до/від, високо/низько, над/під, між; уміє групувати предмети за класами (одяг, посуд, тварини та ін.); класифікує зображення знайомих об’єктів: харчових продуктів, страв, людей, домашніх тварин; знає, що треба робити, коли розв’язані шнурки на черевиках, коли хочеться пити, коли є бажання піти надвір, коли йде дощ; пояснює, навіщо нам потрібні ключі, холодильники, літаки; торкається чотирьох-семи предметів і рахує їх; знає послідовність п’яти щоденних занять і каже, коли має відбутися кожне з них; уважний; запам’ятовує вірші, що відповідають віку – швидко чи повільно після повторення.

Чотири роки і шість місяців: називає колір коричневих, чорних, рожевих, сірих і білих предметів, коли на них указують, вказує на трикутники, прямокутники і ромби, коли просять це зробити, знає назву своєї вулиці і міста, називає три головні ідеї оповідання.

П’ять років: називає трикутники, прямокутники і ромби, коли на них указує; розуміє поняття напрямку: центр/круг, зліва/справа; класифікує числівники, книжки, фрукти й овочі; пояснює, що треба робити у разі пожежі; пояснює, навіщо потрібні годинники; візуально розрізняє схожі фігури і великі літери; декламує абетку від А до Я; розрізняє великі літери (А-Я); вказує на великі літери, коли їх називають (А-Я); називає великі літер, коли на них указують; візуально розрізняє схожі малі літери; розрізняє малі літери від А до Я; вказує на малі літери від А до Я, коли їх називають; називає малі літери від А до Я, коли на них указують; може розрізняти і читати добре знайомі слова в школі та інших місцях; пояснює, які обов’язки виконують лікарі, медичні сестри, пожежники, міліціонери, листоноші, дантисти; знає, куди треба звертатися по допомогу в разі хвороби, де можна придбати їжу, ліки, де можна побачити тварин на зразок тигра або ведмедя; називає вулиці, номер будинку; називає своє ім’я, прізвище, вік; пише своє ім’я і прізвище; пише (вимальовує) великі та малі літери; рахує до двадцяти; розрізняє числівники від 1 до 20; розуміє поняття: перший, другий, останній; знає, де розташовані стрілки годинника під час тих чи інших занять; може завершити чотири речення з протилежними аналогіями на зразок: «Лід холодний, вогонь…»; передбачає реалістичне закінчення події чи оповідання; досить точно переказує оповідання, викладене в книжці з малюнками; малює чоловічка з 5-6 деталей по пам’яті.

Ми розглянули загальні закономірності та тенденції психічного розвитку дитини в чотири-п’ять років. Можливо, перераховані норми відрізняються від характерних особливостей Вашої дитини, оскільки вони носять індивідуальний характер. В основному ці норми визначаються з метою розвитку та корекції.