Психологічна служба

1шКонсультація для батьків «Вплив родини на мовлення дитини» Переглянути

1шКонсультація для батьків«Світ гри у житті дитини» Переглянути

1шСоціалізація дітей дошкільного віку Переглянути

1шКонсультація для батьків «Профілактика жорстокого поводження з дітьми» Переглянути

1шКонсультація для батьків «Світ гри у житті дитини» Переглянути

Консультація для батьків "Як провести вихідні дні"

Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині. Тому у вихідні дні так важливо якомога більше приділяти увагу один одному у сім'ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ви повинні зробити це за вихідні.

Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?

По-перше, необхідно якнайбільше перебувати на свіжому повітрі. Якщо дозволяє погода, відвідайте з дітьми ліс, водойму, парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час представлені самі собі. І чим вони займаються в цей час батьків не дуже турбує, лиш би не заважали дорослим відпочивати. Користі від такого походу на природу дітям немає, а ось шкоди - по-вінця. Адже дії батьків не співпадають з тим, чого їх навчали вихователі. А саме: розводити багаття у лісі, ламати гілки та нищити дерева й кущі, смітити, розпивати алкогольні напої, палити цигарки тощо. Якщо ви ідете з дітьми на природу, то повинні на все живе звертати увагу, дивуватися, задавати дітям запитання, відповідати на їхні, але ні в якому разі не ігнорувати. Якщо ж можливо ви не знаєте правильної відповіді, то краще не придумуйте щось самі, а пообіцяйте (і обов'язково виконайте) знайти відповідь у книгах, коли повернетесь додому.

По-друге, дітям, та й вам також, корисно побувати в театрі, цирку, зоопарку, на атракціонах. Звичайно, це зараз коштує чималих грошей, але години спілкування з дитиною, перегляд вистави з нею, а потім обговорення баченого, захват вашого малюка тим, що це все було разом з вами не має ціни - тому що це спілкування безцінне. Якщо ж на дворі погода не дозволяє вийти за поріг, то і вдома можна знайти масу цікавого і корисного для спілкування з дитиною: почитати книгу і обговорити прочитане, пограти в шашки чи шахи, лото, розіграти театральну виставу по знайомій казці. Залучити дитину до спільної хатньої праці: навести порядок в своєму куточку з іграшками, витерти пил, помити посуд тощо. Все це слід робити так, щоб малюк працював "не з під палки" а із задоволенням: заохочуйте, підбадьорюйте, не скупіться на похвалу. Навіть, якщо розбилась ваша улюблена чашка, то заспокойте дитину, що то не саме страшне, та й взагалі ви вже давно мріяли купити іншу ще кращу чашку, але трішки жаль викидати цю.

Батьки, що люблять своїх дітей, завжди знають, як розумно провести вихідні дні з користю і для себе і, головне, для своєї дитини. Цей "потрачений" час на спілкування з сином чи донькою повернеться до вас вдячністю маленьких сердечок ваших дітей.

Бажаємо вам успіху в цій, здавалось би, легкій та, в той же час, важкій справі, як спілкування та виховання дитини.

Поради психолога щодо ефективної взаємодії батьків з дітьми

1. Повірте в неповторність своєї дитини, у те, що вона єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Приймайте її такою, якою вона є, підкреслюйте її сильні сторони.
  2. Будьте уважними й чуйними до дитини, уникайте образ і погроз.
  3. Поєднуйте повагу дитини з вимогливістю, не соромтеся виявляти любов до дитини. Дайте їй зрозуміти, що любитиме її за будь-яких обставин.
  4. Намагайтеся, щоб ваша любов не вилилася у вседозволеність чи бездоглядність.
  5. Діти повторюють дії дорослих, насамперед, батьків. Станьте взірцем для них.
  6. Заохочуйте особисту відповідальність і самостійність.
  7. Вимагайте обміркованої поведінки.
  8. Чуйно ставтеся до запитів дитини.
  9. Намагайтеся впливати на дитину проханням. І якщо прохання не виконується, лише тоді вдавайтеся до інструкцій і наказів.
  10. Дбайте про постійне дотримання дисципліни.
  11. Покарання не повинно витісняти любов. Воно повинно бути справедливим, враховуйте вчинок і мотив.
  12. Частіше спілкуйтеся з дітьми й вислуховувайте їх.

Поради психолога щодо ефективної взаємодії педагога з дітьми

• Не давайте дитині зневіритися у власних силах. Діти мають різні можливості. Не в кожної дитини вистачає терпіння та наполегливості без труднощів переходити від простого до складного.
  • Виховуйте у дитини впевненість у собі й довіру до педагога. Діти не повинні боятися помилятися. На помилках вчаться. А без роботи над помилками неможливо уявити зростання дитини.
  • Навчайте дітей думати і працювати самостійно. Дітям слід давати можливість виявляти власну ініціативу.
  • Зважайте на те, що кожна дитина все сприймає індивідуально.
  • Виховуйте дітей так, щоб вони відгукувалися не лише на ваші слова, а й на думки – це найліпший діалог між дорослими та дітьми.
  • Враховуйте, що пильна увага дитини розвиває її пам’ять.
  • Зважайте на те, що думки дитини набагато продуктивніші за думки педагога.
  • Забезпечуйте практичне застосування знань дітьми, адже навчитися будь-чого можна лише вправляючись.
  • Повторюйте час від часу вивчений матеріал.
  • Розвивайте творче ставлення дітей до діяльності. Нові ідеї – це продукт творчої уяви дитини.
  • Створюйте проблемні ситуації під час проведення занять, адже за відсутності вибору складно розвивати мислення.
  • Намагайтеся здивувати дитину. Якщо дитину щось дивує, вона починає над цим замислюватися.
  • Докладайте зусиль для того, щоб зацікавити дитину, тому що зацікавленість – це найсильніше мотивування до навчання.
  • Звертайте увагу на ваш стиль спілкування. Запам’ятовування у дітей часто залежить саме від цього.