Тиждень безпеки дорожнього руху в СЗДО №6

Тиждень безпеки дорожнього руху в СЗДО №6

На виконання листів Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 01.05.2023 «04.2-13/1708, від 08.05.2023 №04.02-13/1853 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху», відповідного листа управління освіти Шосткинської міської ради від 10.05.2023 №01-29/469, наказу від 14.05.2023 №46-ОД «Про проведення тижня безпеки дорожнього руху» та з метою виховання у дошкільників безпечної поведінки, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму у СЗДО №6 пройшов тематичний тиждень «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» з 15.05. по 21.05.2023 року.

До участі у  Тижні безпеки дорожнього руху було залучено: педагогічний колектив, обслуговуючий  персонал, дітей всіх вікових груп та їх батьків.
При підготовці до Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:
- ознайомлено працівників СЗДО з нормативними документами з охорони праці, безпеки життєдіяльності;
- перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
- перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
- проведено інтерактивний семінар – тренінг «Першочергові дії при ДТП» для педагогічних працівників закладу;
- консультація з педагогами щодо проведення заняття «Будь помітним на дорозі»;
- складено План основних заходів проведення Тижня безпеки дорожнього руху;
- розроблені методичні рекомендації та надано консультативну допомогу щодо планування та проведення тематичних днів Тижня ;
- в методичному кабінеті оформлено тематичну виставку методичної та фахової літератури з питань безпеки дорожнього руху на допомогу вихователям (розробки планування щоденної роботи з дітьми, конспекти занять та різноманітних освітніх активностей, демонстраційний матеріал, художньо-літературний матеріал, наочні посібники, відео матеріали, корисні Інтернет посилання);
- оформлені куточки з безпеки дорожнього руху в кожній віковій групі;
- обладнанні макети перехрестя та проїжджої частини дороги.
- розроблено щоденне планування освітньо - виховної роботи з дітьми у змішаному та дистанційному форматах організації освітнього процесу.
В межах тематичного тижня, 16.05.2023 року були проведені короткотривалі освітні зустрічі-екскурсії та піші переходи з теми «Будь обережним, малюк, на транспорті, автошляхах і залізниці». Дошкільники мали можливість в умовах безпекової ситуації з педагогами та батьками відвідати залізничний та автовокзали, грали в безпечних пішоходів на пішохідному переході, спостерігали за роботою світлофорів та рухом машин на перехресті доріг.
Протягом тематичного тижня дошкільники в дистанційному форматі та під час короткотривалих освітніх зустрічей отримували освітньо-інформаційний матеріал в різних цікавих формах. Діти якомога більше дізналися про правила дорожнього руху: облаштування дороги, дію світлофора, дорожні знаки, значення деяких з них. Велика увага приділялася ознайомленню з правилами дорожнього руху. Під час бесід, розглядання ілюстрацій, читання художніх творів, створення ігрових ситуацій дітям надавалась можливість запам’ятати та вивчити правила безпечних ігор поблизу дороги, самостійно знайти вихід із змодельованої проблемної ситуації.
Так під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху проведено:
- заняття: «Будь помітним на дорозі», «Безпека на дорозі - безпека життя»;
- освітні активності художньо-творчого спрямування   «Безпека на дорозі», конструювання «Світлофор», малювання «Безпека на дорозі», «Будь помітним на дорозі!»;
бесіди: «Дорожні знаки – азбука водіїв та пішоходів», «Види транспорту», «Правила поведінки в транспорті»,  «Небезпека на дорозі», «Безпека на вулиці», «Як залишатися помітним на дорозі», «Машини спеціального призначення», «Малече стій, не вибігай, в м’яча на вулиці не грай!», «Що станеться, якщо…», «Дорожні знаки», «На чому люди їздять», «На чому я подорожую»;
- спостереження: за видами транспорту, за вулицею, на якій розташований ЗДО, за рухом пішоходів, розглядання дорожніх знаків.
- перегляд мультиплікаційного  фільму про правила дорожнього руху «Уроки тітоньки Сови»; науково-популярних відео про безпеку на дорозі; віртуальні мандрівки на потязі;
- дидактичні ігри: «Виправ помилку», «Виклич поліцейських за номером телефону», «Червоний, жовтий, зелений», «Світлофор «Моргайко»», «Транспорт», «Перехрестя».
- рухливі ігри: «Горобчики і автомобілі», «Ми-машини», «Стій! Увага! Йди!», «Червоний, жовтий, зелений», «Кольорові автомобілі»;
- інсценізація «Ми їдем, їдем, їдем…» (ознайомл. з різними видами транспорту);
- тренінг «Перейдемо вулицю»;
- сюжетно-рольова  гра:  «Водії»; «Машиніст потяга», «Я пішохід», «Переведи малюка через дорогу»;
- читання віршів та  творів художньої літератури: А. Іванова «Як нерозлучні друзі дорогу переходили», С.Носова «Автомобіль», О.Бондарева «Азбука безпеки»;
- моделювання проблемних ситуацій на дорозі;
- вікторини «Школа пішохідних наук»;
- консультації, бесіди з батьками у дистанційному та змішаному форматах на теми: «Вулиця не любить», «Діти на дорозі», «Будь помітним на дорозі – збережи життя»,
Результати роботи за Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності висвітлені на Інтерент – сайті закладу.
Директор СЗДО №6 Тетяна Бойко